آشنایی با محیط فتوشاپ

همانطور که قبلا اشاره کردم ، نرم افزار فتوشاپ یکی از پرکاربردترین  نرم افزار دنیای گرافیک و به طوری کلی دنیای کامپیوتر می باشد . این  نرم افزار علاوه بر کاربردهای حرفه ای و فوق حرفه ای که در مشاغل  مختلف گرافیک دارد ، می توان گفت مورد استفاده کاربران  خانگی و کاربران عادی نیز قرار می گیرد و یادگیری آن را برای هرکسی  که با کامپیوتر سرو کار دارد یک ضرورت است .
همچنین با امکاناتی که به نرم افزار photoshop اضافه میگردد ، هر روزه به  کاربردهای این نرم افزار اضافه می گردد مانند امکانات ۳d ، امکانات  ویرایش فایل های تصویری و … که در اختیار استفاده کننده هایش قرار می  دهد علاوه بر محبوبیت این نرم افزار ، بر کارایی آن نیز افزوده است . 
در اولین سری آموزش صفر تا صد فتوشاپ به زبان فارسی مطابق روال  استاندارد آموزشی ، باید با محیط فتوشاپ آشنا شوید .محیط فتوشاپ بسیار  ساده و و البته کاربردی می باشد . در عکس زیر با نام قسمت های مختلف  آن آشنا می شوید و در ادامه آموزش ها با تک تک ابزارها و تکنیک ها در  photoshop آشنا خواهید شد . پس به آموزش محیط فتوشاپ به زبان فارسی بپردازیم :

اموزش فارسی فتوشاپ

  •  Menu bar .A : تمامی منوهای فتوشاپ در این قسمت قرار دارد از  منوها شما می توانید فایلی را باز کنید ،ذخیره کنید ، فیلتری انتخاب کنید و ….
  • Options bar  .B : هر ابزار فتوشاپ که انتخاب می کنید تنظیمات مربوط به آن  ابزار را در این قسمت می توانید ببینید
  • Tools panel   .C : تمامی ابزارهای  فتوشاپ در این قسمت می باشد . ما در سری  آموزش فتوشاپ ، آموزش ابزار فتوشاپ را مورد به مورد برای شما قرار  می دهیم .
  • Mini Bridge tab .D ابزاری مفید برای دیدن و بارگزاری  عکس ها 
  • Timeline tab .E از امکانات جدید فتوشاپ می باشد که امکان کار با  تصاویر متحرک و فیلم را می دهد.
  • Workspaces menu .F از این قسمت می توانید نوع محیط کار فتوشاپ را تغییر دهید 
  • Panels .G  در این قسمت فتوشاپ ، پنل های مختلف این نرم افزار را می  بینید مانند پنل انتخاب رنگ ، انتخاب لایه ها و …

نکته : محیط فتوشاپ بسیار شبیه محیط نرم افزار های Adobe
Illustrator و Adobe InDesign و Adobe Flash می باشد و شما با یادگیری  ابزار و آشنایی با محیط کار فتوشاپ تا حدی با محیط این نرم افزارها نیز آشنا می شوید  .

1 نظر

  1. manicuremanicuresays:

    Currently it sounds like Movable Type is the best blogging platform out there right now. (from what I've read) Is that what you're using on your blog?

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!